Adwokat Bydgoszcz Rozwody - Adwokat Dariusz Kusz - Upadłość Konsumencka - Prawnik - Rozwód - Separacja - Alimenty - Zachowek - Zasiedzenie - Podział Majątku - Spadki - Sprawy Rodzinne - Separacja - Zadośćuczynienie - Odszkodowanie. Pomoc prawna na najwyższym poziomie. Prawo to nasza pasja od zawsze.

Adwokat Bydgoszcz Rozwód - Alimenty - Upadłość Konsumencka - Prowadzimy Sprawy przed Sądem. Oferujemy także pomoc w napisaniu pozwu o rozwód oraz innych pism procesowych - np. odpowiedzi na pozew. Oferujemy profesjonalną i kompleksową pomoc prawną w wielu sprawach od A do Z. Nie zwlekaj, zadzwoń i zapytaj o szczegóły współpracy z nami.

Zadzwoń teraz!
+48 503 051 457

Upadłość Konsumencka Bydgoszcz Czas Trwania

Upadłość Konsumencka Bydgoszcz Czas Trwania

Czas trwania upadłości konsumenckiej

Po zmianie przepisów czyli od 24 marca 2020 roku znacznie skrócił się czas trwania upadłości konsumenckiej.

Pierwszy etap to złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej do Sądu. Czas rozpoznania wniosku przez Sąd trwa średnio od kilku tygodni do około 3 miesięcy. Jeśli wniosek został błędnie wypełniony Sąd wezwie cię do uzupełnienia braków wniosku co wydłuży postępowanie, dlatego ważne jest poprawne przygotowanie i złożenie wniosku do Sądu bez błędów.

Sąd rozpoznaje wniosek posiedzeniu niejawnym bez konieczności stawiennictwa w Sądzie. 

Czyli składasz wniosek do Sądu i czekasz na postanowienie o ogłoszeniu twojej upadłości konsumenckiej. Po otrzymaniu postanowienia Sądu o ogłoszeniu upadłości czekasz na kontakt syndyka wskazanego w postanowieniu lub sam możesz się z nim skontaktować.

To, że Sąd ogłosił twoją upadłość nie oznacza, że automatycznie twoje długi zostały już umorzone. 

Z chwilą ogłoszenia upadłości działanie rozpoczyna syndyk, który zawiadamia wszystkich wierzycieli, sprzedaje twój majątek jeśli go posiadasz, sporządza projekt planu spłaty wierzycieli lub wnosi o umorzenie długów.

Ten etap postępowania powinien trwać nie dłużej niż 6-8 miesięcy. W tej procedurze aktywność Sądu  została ograniczona do najważniejszych decyzji, takich jak ustalenie planu spłaty wierzycieli, a także rozpatrywanie ewentualnych skarg na czynności lub zaniechania syndyka.

Syndyk jest twoim przyjacielem i to od twojej  współpracy z nim zależy jak szybko zakończy się cały proces upadłości.

Po skierowaniu wniosku syndyka do Sądu o umorzenie twoich zobowiązań lub o ustalenie planu spłaty, do którego będziesz mógł się odnieść to Sąd ustala czy długi zostaną umorzone czy będzie plan spłaty z którego będziesz musiał się wywiązywać.

Całe postępowanie od złożenia wniosku do zakończenia sprawy planem spłaty lub umorzeniem zobowiązań powinno trwać około 8-10 miesięcy, a minimalny okres planu spłaty to 3 lata. 

Jeśli jesteś zainteresowany upadłością konsumencką zapraszam do kontaktu z Kancelarią pod numerem tel. 503 051 547

 

 

Przejdź do paska narzędzi