Adwokat Bydgoszcz Rozwody - Adwokat Dariusz Kusz - Upadłość Konsumencka - Prawnik - Rozwód - Separacja - Alimenty - Zachowek - Zasiedzenie - Podział Majątku - Spadki - Sprawy Rodzinne - Separacja - Zadośćuczynienie - Odszkodowanie. Pomoc prawna na najwyższym poziomie. Prawo to nasza pasja od zawsze.

Adwokat Bydgoszcz Rozwód - Alimenty - Upadłość Konsumencka - Prowadzimy Sprawy przed Sądem. Oferujemy także pomoc w napisaniu pozwu o rozwód oraz innych pism procesowych - np. odpowiedzi na pozew. Oferujemy profesjonalną i kompleksową pomoc prawną w wielu sprawach od A do Z. Nie zwlekaj, zadzwoń i zapytaj o szczegóły współpracy z nami.

Zadzwoń teraz!
+48 503 051 457

Rozwód Bydgoszcz Ile Kosztuje Rozwód i Adwokat?

Na koszt rozwodu składają się:

 1. opłata sądowa od pozwu 600 zł

  – opłatę można uiścić bezpośrednio na konto Sądu Okręgowego w Bydgoszczy X Wydziału Cywilnego Rodzinnego, które znajdziesz klikając na ten tekst 

  w tytule przelewu należy podać:

  opłata sądowa od pozwu o rozwód (dane stron) do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy  X Wdział Cywilny Rodzinny

  Jeśli nie stać cie na jej uiszczenie możesz złożyć wniosek o zwolnienie od koszów sądowych w całości, w takim wypadku złóż w pozwie taki wniosek i dołącz do niego oświadczenie o stanie rodzinnym, którego wzór możesz pobrać klikając na ten tekst.

  Po uprawomocnieniu się wyroku, co następuje zwykle po 7 dniach od jego ogłoszenia przez Sąd i braku złożenia wniosku o uzasadnienie przez którąkolwiek ze stron  połowa opłaty od pozwu czyli 300 zł zostanie przez Sąd zwrócona (powodowi) czyli osobie która wniosła pozew o rozwód. Dodatkowo kwotę 150 zł powinien zwrócić pozwany.

  W celu zwrotu kwoty 300 złotych można napisać maila do Wydziału Sądu e-mail: 10.cywilny.rodzinny@bydgoszcz.so.gov.pl  lub złożyć wniosek podając swój numer konta do zwrotu tej opłaty.

 2. koszty za sprawę w tym honorarium prawnika to od 2.000 – 4.000 zł lub więcej  jeśli sprawa jest skomplikowana (gdy nie potrafisz napisać pozwu możesz złożyć do Sądu wniosek o adwokata z urzędu), jeśli chcesz się dowiedzieć więcej kliknij na ten tekst lub zadzwoń do Kancelarii.

 3. dodatkowe koszty czyli np. koszty opinii biegłych, koszty mediacji jeśli była przeprowadzona, koszty stawiennictwa świadków w przypadku gdy złożą wniosek o zwrot tych kosztów (na twój wniosek Sąd może nie obciążać cię tymi kosztami oraz kosztami procesu). Pamiętaj, że koszty przedstawiają się różnie w zależności od tego czy rozwód jest z winą czy bez orzekania o winie. W przypadku orzeczenia twojej winy na wniosek strony przeciwnej Sąd może obciążyć cię kosztami procesu w całości lub w części.

                                                                         W razie pytań dzwoń pod numer 503 051 457.

 

Przejdź do paska narzędzi