Adwokat Bydgoszcz Rozwody - Adwokat Dariusz Kusz - Upadłość Konsumencka - Prawnik - Rozwód - Separacja - Alimenty - Zachowek - Zasiedzenie - Podział Majątku - Spadki - Sprawy Rodzinne - Separacja - Zadośćuczynienie - Odszkodowanie. Pomoc prawna na najwyższym poziomie. Prawo to nasza pasja od zawsze.

Adwokat Bydgoszcz Rozwód - Alimenty - Upadłość Konsumencka - Prowadzimy Sprawy przed Sądem. Oferujemy także pomoc w napisaniu pozwu o rozwód oraz innych pism procesowych - np. odpowiedzi na pozew. Oferujemy profesjonalną i kompleksową pomoc prawną w wielu sprawach od A do Z. Nie zwlekaj, zadzwoń i zapytaj o szczegóły współpracy z nami.

Zadzwoń teraz!
+48 503 051 457

NIEWYPŁACALNOŚĆ DŁUŻNIKA JAKO PODSTAWA DO OGŁOSZENIA UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ

Zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 2344 ze zm., dalej określanej jako p.u.) upadłość ogłasza się w stosunku do dłużnika, który stał się niewypłacalny.

Definicja niewypłacalności została zawarta w art. 11 p.u., który stanowi, iż dłużnik jest niewypłacalny, jeżeli utracił zdolność do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych (art. 11 ust. 1 p.u.).

Zatem istota postępowania upadłościowego osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej sprowadza się do oddłużenia dłużnika przy istnieniu stanu jego niewypłacalności

Dla ogłoszenia upadłości na podstawie art. 11 ust. 1 p.u.  jest konieczne, by dłużnik zalegał z wykonywaniem zobowiązań, przy czym nie jest ważny ich rozmiar, dlatego też niewykonywanie zobowiązań nawet o niewielkiej wartości oznacza niewypłacalność dłużnika w rozumieniu art. 11 p.u..

Sąd Apelacyjny w we Wrocławiu w wyroku z dnia 14 lutego 2013 r. (I ACa 24/13) stwierdził, iż dla określenia stanu niewypłacalności nie ma znaczenia, z jakiego powodu dłużnik nie wypełnia swoich wymagalnych zobowiązań, jaki jest okres tego opóźnienia, ani też, jaka jest wysokość długu w porównaniu do stanu jego aktywów oraz to, czy zobowiązania są stwierdzone tytułem egzekucyjnym, czy wykonawczym.

 

2 973 komentarze - Dodaj komentarz
 • Darci -

  This is the perfect web site for everyone who hopes to undeerstand this topic.
  You know so much its almost hard to atgue with you (not that
  I really wwould want to…HaHa). You definitely put a brand
  new spin onn a subject that’s been written about ffor
  years. Exceellent stuff, just wonderful!

  Alsoo visit my site; gloucester conservatories; Darci,

 • Underwood watch winder safe box -

  Thanks for finally writing about > NIEWYPŁACALNOŚĆ DŁUŻNIKA JAKO PODSTAWA DO OGŁOSZENIA UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ | Adwokat
  Bydgoszcz Rozwody – Adwokat Dariusz Kusz – Upadłość Konsumencka – Prawnik
  – Rozwód – Separacja – Alimenty – Zachowek – Zasiedzenie – Podział Majątku – Spadki – Sprawy Rodzinne – Separacja – Zadośćuczynienie – Odszkodowanie.
  Pomoc prawna na najwyższym poziomie. Prawo to nasza pasja od zawsze.
  < Loved it!

 • Dodaj komentarz

  Przejdź do paska narzędzi