Adwokat Bydgoszcz Rozwody - Adwokat Dariusz Kusz - Upadłość Konsumencka - Prawnik - Rozwód - Separacja - Alimenty - Zachowek - Zasiedzenie - Podział Majątku - Spadki - Sprawy Rodzinne - Separacja - Zadośćuczynienie - Odszkodowanie. Pomoc prawna na najwyższym poziomie. Prawo to nasza pasja od zawsze.

Adwokat Bydgoszcz Rozwód - Alimenty - Upadłość Konsumencka - Prowadzimy Sprawy przed Sądem. Oferujemy także pomoc w napisaniu pozwu o rozwód oraz innych pism procesowych - np. odpowiedzi na pozew. Oferujemy profesjonalną i kompleksową pomoc prawną w wielu sprawach od A do Z. Nie zwlekaj, zadzwoń i zapytaj o szczegóły współpracy z nami.

Zadzwoń teraz!
+48 503 051 457

OŚWIADCZENIE O STANIE RODZINNYM, MAJĄTKU, DOCHODACH I ŹRÓDŁACH UTRZYMANIA – JAK WYPEŁNIĆ – WZÓR – MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI

WZÓR OŚWIADCZENIA O STANIE RODZINNYM, MAJĄTKU, DOCHODACH I ŹRÓDŁACH UTRZYMANIA DOSTĘPNY JEST NA STRONIE MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI ORAZ W SĄDACH – W BIURZE PODAWCZYM, BĄDŹ W PUNKCIE INFORMACYJNYM DANEGO SĄDU – W FORMIE PAPIEROWEJ.

OŚWIADCZENIE O STANIE RODZINNYM SKŁADAMY W SYTUACJI GDY NIE STAĆ NAS NA UISZCZENIE OPŁATY SĄDOWEJ OD POZWU, OD WNIOSKU, GDY WNOSIMY O ADWOKATA Z URZĘDU. OŚWIADCZENIE SKŁADAMY GDY WNOSIMY DO SĄDU WNIOSEK O ZWOLNIENIE NAS OD KOSZTÓW SĄDOWYCH W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI – JAKO ZAŁĄCZNIK WNIOSKU LUB JAKO ZAŁĄCZNIK DO POZWU – MOŻEMY TEŻ TAKI WNIOSEK ZŁOŻYĆ W SAMYM POZWIE LUB WNIOSKU KTÓRY INICJUJE POSTĘPOWANIE, MOŻEMY GO WNIEŚĆ RÓWNIEŻ W TRAKCIE TRWANIA POSTĘPOWANIA NP. W SYTUACJI GDY NIE STAĆ NAS NA UISZCZENIE ZALICZKI NA BIEGŁEGO.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE SPOSOBU WYPEŁNIENIA OŚWIADCZENIA SĄ NASTĘPUJĄCE:

 1. Druk należy wypełnić czytelnie, dokonując wpisów bez skreśleń i poprawek.
 2. Każdą rubrykę niezacieniowaną należy wypełnić przez wpisanie odpowiedniej treści
 3. Jeżeli oświadczenie nie będzie zawierało wszystkich wymaganych danych, wnioskodawca zostanie zobowiązany do poprawienia lub uzupełnienia oświadczenia w terminie tygodniowym od dnia otrzymania wezwania. Po bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.
 4. Jeżeli nie jest możliwe wpisanie wszystkich danych w druku, należy umieścić te dane na dodatkowej karcie formatu A4, ze wskazaniem uzupełnianej rubryki. Pod dodaną treścią należy złożyć podpis.
 5. Dane w oświadczeniu należy wpisać według stanu istniejącego w dniu jego sporządzenia.
 6. Sąd może zarządzić stosowne dochodzenie, jeżeli na podstawie okoliczności sprawy lub oświadczeń strony przeciwnej powziął wątpliwości co do rzeczywistego stanu majątkowego strony domagającej się zwolnienia od kosztów sądowych lub z niego korzystającej (art. 109 ust. 1 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1025, z późn. zm.)).
18 komentarzy - Dodaj komentarz
 • and asmr -

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and
  was curious what all is required to get set up? I’m assuming having a blog like yours
  would cost a pretty penny? I’m not very web smart so I’m not
  100% positive. Any suggestions or advice would be greatly
  appreciated. Thanks

 • http://buddypress.org/members/scoliosis/profile/ -

  scoliosis
  Definitely consider that which you stated. Your favourite justification appeared to be at the net the simplest thing to be
  aware of. I say to you, I definitely get irked even as other folks think about issues that they just don’t
  realize about. You controlled to hit the nail upon the top
  as smartly as defined out the entire thing without having side effect , people could take a signal.

  Will probably be back to get more. Thank you scoliosis

 • Dodaj komentarz

  Przejdź do paska narzędzi