Adwokat Bydgoszcz Rozwody - Adwokat Dariusz Kusz - Upadłość Konsumencka - Prawnik - Rozwód - Separacja - Alimenty - Zachowek - Zasiedzenie - Podział Majątku - Spadki - Sprawy Rodzinne - Separacja - Zadośćuczynienie - Odszkodowanie. Pomoc prawna na najwyższym poziomie. Prawo to nasza pasja od zawsze.

Adwokat Bydgoszcz Rozwód - Alimenty - Upadłość Konsumencka - Prowadzimy Sprawy przed Sądem. Oferujemy także pomoc w napisaniu pozwu o rozwód oraz innych pism procesowych - np. odpowiedzi na pozew. Oferujemy profesjonalną i kompleksową pomoc prawną w wielu sprawach od A do Z. Nie zwlekaj, zadzwoń i zapytaj o szczegóły współpracy z nami.

Zadzwoń teraz!
+48 503 051 457

SYNDYK W POSTĘPOWANIU UPADŁOŚCIOWYM, KIM JEST? SĄD REJONOWY W BYDGOSZCZY WYDZIAŁ GOSPODARCZY POSTANOWIENIE SĄDU, UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

 

Syndyk zostaje wyznaczony przez Sąd w postępowaniu upadłościowym z chwilą wydania postanowienia o ogłoszeniu upadłości dłużnika.

Wzór postanowienia o ogłoszeniu upadłości osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej (konsumenckiej) zamieściłem na końcu niniejszego wpisu pod zdjęciem – postanowienie to zostało wydane w sprawie, która prowadziłem w dniu 20.12.2018 roku.

Sąd wyznacza syndyka w celu zarządzania majątkiem osoby, która ma ogłoszoną upadłość.

Syndyk dokonuje także obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym o ogłoszeniu upadłości dłużnika o następującej treści:

„ OBWIESZCZENIE

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy postanowieniem z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie sygn. akt XV GU 3../18 ogłosił upadłość A. W. (numer PESEL: 89………..) nieprowadzącej działalności gospodarczej, wyznaczył sędziego-komisarza w osobie SSR Tomasza Piekarskiego oraz syndyka masy upadłości w osobie Agnieszki Bakowskiej (numer licencji doradcy restrukturyzacyjnego 1102), wezwał wierzycieli, aby w terminie trzydziestu dni od dnia niniejszego obwieszczenia zgłosili swoje wierzytelności sędziemu-komisarzowi, jak również wezwał osoby, którym przysługują prawa oraz prawa i roszczenia osobiste ciążące na nieruchomości należącej do upadłego, jeżeli nie zostały ujawnione przez wpis w księdze wieczystej, do ich zgłoszenia sędziemu- komisarzowi w terminie trzydziestu dni od dnia niniejszego obwieszczenia pod rygorem utraty prawa powoływania się na nie w postępowaniu upadłościowym – na adres: Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XV Wydział Gospodarczy ul. Nowy Rynek 10.”

Procedura postępowania upadłościowego ma na celu zaspokojenie roszczeń wierzycieli.

Dłużnik zobowiązany jest wskazać  i wydać swój majątek syndykowi.

Syndyk po ogłoszeniu upadłości przez Sąd kontaktuje się z dłużnikiem, umawia się na spotkanie z nim w celu sprawdzenia jaki majątek posiada dłużnik. Syndyk zarządza majątkiem dłużnika, zabezpiecza go przed zniszczeniem, uszkodzeniem, podejmuje czynności zmierzające do ujawnienia postanowienia o ogłoszeniu upadłości w księdze wieczystej, itp.

W tym miejscu uspokajam Państwa, syndyk nie zabierze wam lodówki, pralki itp.

Uczulam Państwa, że z chwilą ogłoszenia upadłości nie można zaciągać nowych kredytów – zobowiązań, gdyż jest to przesłanka negatywna.

Syndyk jest osobą, która wykonuje czynności  na rachunek upadłego, a także we własnym imieniu, przy czym syndyk nie ponosi odpowiedzialności za  zobowiązania zaciągnięte w toku  likwidacji majątku dłużnika.

Jednoczesne syndyk zawiadamia o ogłoszeniu upadłości dłużnika wierzycieli oraz  przeprowadza sprawozdanie o  wartości zobowiązań ciążących na  upadłym.

Syndyk składa sędziemu-komisarzowi w określonych terminach, sprawozdanie o swoich czynnościach (co najmniej raz na trzy miesiące)  oraz sprawozdanie rachunkowe.

Nad działaniami syndyka nadzór sprawuje wskazany w postanowieniu sędzia-komisarz, który może nałożyć na niego grzywnę lub odwołać  syndyka jeżeli nie wypełnia należycie swoich obowiązków.

Nie ma co się bać syndyka, należy z nim współpracować, gdyż to od tej współpracy zależy w dużej mierze jak szybko zakończy się postępowanie oraz czy wszystkie Twoje długi zostaną umorzone.

Pamiętaj także o tym, że jeżeli zapomniałeś podać we wniosku o ogłoszenie swojej upadłości konsumenckiej jakiegoś długu (nie wymieniłeś jakiegoś wierzyciela), a dług ten powstał przed ogłoszeniem Twojej upadłości to nic straconego, zrób to teraz i powiadom o tym swojego syndyka, który podejmie odpowiednie czynności z tym związane.

Więcej informacji pod numerem 503 051 457.

Sygn. akt 3…/18  

                                                                       PO S TA N O W IEN IE

                                                                                                                                   Bydgoszcz, dnia 20 grudnia 2018 r.

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, Wydział XV Gospodarczy

Przewodniczący: SSR Aleksandra Napierała

Protokolant: stażysta A. K.

po rozpoznaniu w dniu 20 grudnia 2018 r. w Bydgoszczy na rozprawie

sprawy z wniosku dłużnika A. W. nieprowadzącej działalności gospodarczej o ogłoszenie upadłości
postanawia:

 1. ogłosić upadłość A. W. (numer PESEL:89…………. ) nieprowadzącejdziałalności gospodarczej, zamieszkałej w miejscowości Ł.,
 2. wezwać wierzycieli upadłej, aby w terminie trzydziestu dni od dnia obwieszczenia upadłości zgłosili swoje wierzytelności sędziemu-komisarzowi,
 3. wezwać osoby, którym przysługują prawa oraz prawa i roszczenia osobiste ciążące na nieruchomości należącej do upadłej, jeżeli nie zostały ujawnione przez wpis w księdze wieczystej, do ich zgłoszenia sędziemu-komisarzowi w terminie trzydziestu dni od dnia obwieszczenia upadłości pod rygorem utraty prawa powoływania się na nie w postępowaniu upadłościowym,
 4. wyznaczyć sędziego-komisarza w osobie SSR Tomasza Piekarskiego oraz syndyka masy upadłości w osobie Agnieszki Bakowskiej (numer licencji doradcy restrukturyzacyjnego 1102),
 5. określić, że podstawą jurysdykcji sądów polskich jest art. 3 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/848 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie postępowania upadłościowego (wersja przekształcona, Dziennik Urzędowy UE L Nr 141, s. 19 ze zm.), a wszczęte postępowanie ma charakter głównego postępowania upadłościowego w rozumieniu tego Rozporządzenia;
 6. zobowiązać syndyka do dokonania obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym następującej treści:

,,OBWIESZCZENIE

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy postanowieniem z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie sygn. akt XV GU 3../18 ogłosił upadłość A. W. (numer PESEL: 89………..) nieprowadzącej działalności gospodarczej, wyznaczył sędziego-komisarza w osobie SSR Tomasza Piekarskiego oraz syndyka masy upadłości w osobie Agnieszki Bakowskiej (numer licencji doradcy restrukturyzacyjnego 1102), wezwał wierzycieli, aby w terminie trzydziestu dni od dnia niniejszego obwieszczenia zgłosili swoje wierzytelności sędziemu-komisarzowi, jak również wezwał osoby, którym przysługują prawa oraz prawa i roszczenia osobiste ciążące na nieruchomości należącej do upadłego, jeżeli nie zostały ujawnione przez wpis w księdze wieczystej, do ich zgłoszenia sędziemu- komisarzowi w terminie trzydziestu dni od dnia niniejszego obwieszczenia pod rygorem utraty prawa powoływania się na nie w postępowaniu upadłościowym – na adres: Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XV Wydział Gospodarczy ul. Nowy Rynek 10.”

SSR Aleksandra Napierała

2 328 komentarzy - Dodaj komentarz
 • https://forums.draininggroundwaterforum.org -

  I am glad for writing to let you understand of the impressive discovery my cousin’s child went through checking yuor web blog.
  She realized a good number of things, with the inclusion of what it is like to have an incredible teaching mood to make certain people
  just gain knowledge of some extremely tough matters.
  You really surpassed our expected results. Many thanks for offering
  these necessary, safe, edifying and as well
  as unique thoughts on the topic to Kate.

  Feel free to surf to my web blog :: https://forums.draininggroundwaterforum.org

 • http://atomy123.cn -

  Superb blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers?
  I’m planning to start my own blog soon but I’m a little
  lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like
  Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out
  there that I’m totally confused .. Any recommendations?

  Bless you!

  Feel free to surf to my page: Alpha Xtra Boost Pills (http://atomy123.cn)

 • http://slboos.com/ -

  I almost never leave a response, but after reading a great
  deal of remarks on this page SYNDYK W POSTĘPOWANIU UPADŁOŚCIOWYM, KIM JEST?
  SĄD REJONOWY W BYDGOSZCZY WYDZIAŁ GOSPODARCZY POSTANOWIENIE SĄDU, UPADŁOŚĆ
  KONSUMENCKA | Adwokat Bydgoszcz Rozwody – Adwokat Dariusz Kusz – Upadłość Konsumencka –
  Prawnik – Rozwód – Separacja – Alimenty – Zachowek – Zasiedzenie
  – Podział Majątku – Spadki – Sprawy Rodzinne
  – Separacja – Zadośćuczynienie – Odszkodowanie.
  Pomoc prawna na najwyższym poziomie. Prawo to nasza
  pasja od zawsze.. I actually do have 2 questions for you if it’s allright.
  Is it simply me or does it look like like some of the comments come across as if they are coming from brain dead visitors?
  😛 And, if you are writing at additional places, I’d like to keep up
  with anything new you have to post. Could you post a list of all of your
  shared pages like your twitter feed, Facebook page or linkedin profile?

  My web-site :: Sophria Cream – http://slboos.com/,

 • Yvonne -

  Hey, I think your blog might be having browser compatibility issues.
  When I look at your website in Ie, it looks fine
  but when opening in Internet Explorer, it has
  some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
  Other then that, amazing blog!

  My website: Yvonne

 • slboos.com -

  The other day, while I was at work, my cousin stole my iPad and tested to see if it can survive a thirty foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views.
  I know this is completely off topic but I had to share it with someone!

  Also visit my web-site … slboos.com

 • www.aniene.net -

  Hi there, I found your web site by way of Google even as searching for
  a similar topic, your site got here up, it seems to be good.

  I’ve bookmarked it in my google bookmarks.[X-N-E-W-L-I-N-S-P-I-N-X]Hello
  there, just was alert to your blog through Google, and located that it’s truly
  informative. I am gonna watch out for brussels. I will
  appreciate for those who continue this in future. Numerous
  other folks can be benefited out of your writing.

  Cheers!

  Here is my webpage … http://www.aniene.net

 • Dodaj komentarz

  Przejdź do paska narzędzi