Adwokat Bydgoszcz Rozwody - Adwokat Dariusz Kusz - Upadłość Konsumencka - Prawnik - Rozwód - Separacja - Alimenty - Zachowek - Zasiedzenie - Podział Majątku - Spadki - Sprawy Rodzinne - Separacja - Zadośćuczynienie - Odszkodowanie. Pomoc prawna na najwyższym poziomie. Prawo to nasza pasja od zawsze.

Adwokat Bydgoszcz Rozwód - Alimenty - Upadłość Konsumencka - Prowadzimy Sprawy przed Sądem. Oferujemy także pomoc w napisaniu pozwu o rozwód oraz innych pism procesowych - np. odpowiedzi na pozew. Oferujemy profesjonalną i kompleksową pomoc prawną w wielu sprawach od A do Z. Nie zwlekaj, zadzwoń i zapytaj o szczegóły współpracy z nami.

Zadzwoń teraz!
+48 503 051 457

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA BYDGOSZCZ ZMIANY W PRZEPISACH, KORZYSTNE CZY NIE? SĄD REJONOWY

Zmiany w upadłości konsumenckiej korzystne czy nie?

Postępowanie w sprawie zaczyna się od wypełnienia i złożenia do właściwego Sądu wniosku o ogłoszenie upadłości osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej.

Obecnie po złożeniu wniosku Sąd badał, czy doprowadziłeś do swojej niewypłacalności lub istotnie zwiększyłeś jej stopień umyślnie lub wskutek tak zwanego rażącego niedbalstwa (m.in. czy byłeś karany, czy prowadziłeś wcześniej działalność gospodarczą).

W nowej wersji ustawy kwestie niedbalstwa i umyślności w zaciąganiu zobowiązań będą weryfikowane dopiero na etapie planu spłaty – jest to niewątpliwie zmiana na korzyść.

Sąd po wejściu ustawy nie będzie tak wnikliwie jak dotychczas badał przyczyn powstania długów.

Zobowiązania, których nie jesteś w stanie spłacić np. z powodu choroby zostaną włączone w plan spłaty do trzech lat, a pozostała część długów zostanie całkowicie umorzona. Jednak gdy do powstania długów doprowadziłeś umyślnie, to plan spłaty wyniesie od 4 do 7 lat.

Kolejne zmiany to zdecydowanie szybsza procedura dla osób nie posiadających żadnego majątku.

Dla takich osób upadłość jest ogłaszana z chwilą otwarcia procedury upadłościowej. Sąd przyzna takiej osobie nadzorcę sądowego, który  sprawdzi, czy dłużnik nie posiada żadnego majątku, a gdy okaże się, że nie posiada tego majątku to Sąd ogłosi upadłość takiej osoby i umorzy wszystkie jej zobowiązania bez ustalania planu spłaty.

Czy warto skorzystać z upadłości konsumenckiej?

Tak warto korzystać z upadłości konsumenckiej, bo od momentu jej ogłoszenia twoje długi przestają rosnąć (odsetki, dodatkowe koszty itp. odpadają).

19 komentarzy - Dodaj komentarz
 • asmr is -

  You actually make it seem really easy together with your presentation however
  I in finding this topic to be really something that I believe I might never understand.
  It sort of feels too complicated and very vast for me.
  I am taking a look forward to your subsequent submit, I will
  attempt to get the cling of it!

 • Dodaj komentarz

  Przejdź do paska narzędzi